Ik denk dat dit verhaal toch wel het verhaal is waar ik dit jaar het meest naar heb uitgekeken (en we zitten nog zo vroeg in het jaar hahah!) Een van mijn favoriete schrijfsters Cassandra Clare verraste ons twee jaar geleden met een geheel nieuwe verhalenreeks speciaal voor volwassenen met ‘Sword Catcher’. Het verhaal sloeg meteen aan en werd met veel lovende woorden ontvangen. Dit voorjaar is de schrijfster terug met een tweede deel, en wat voor een! Maak kennis met wat mij betreft het beste fantasy boek van het voorjaar ‘The Ragpicker King‘!
‘The royal court is in turmoil following a massacre. Kel, Prince Conor’s body-double, is hunting for traitors. And the notorious Ragpicker King, ruler of the dazzling city of Castellane’s criminal underworld, holds the only clues. But they lead to a dark conspiracy to destroy the royal family – headed by the man due to marry the woman Kel loves. Lin will be judged after claiming to be the legendary Goddess Reborn and wielder of powerful magic – now her people’s charismatic leader is ready to test her powers. Failure will mean exile, and only further dangerous deception can save her now. As the simmering tension in Castellane reaches fever pitch, Prince Conor demands that Lin heal his father’s madness. But the King is tormented by an ancient magic, and Lin cannot deny its allure – any more than she can deny her growing passion for the prince. Lin and Kel must decide who they can trust. Yet any false move will mean death – or worse…’ (Uitgegeven door PanMacmillan).
Nadat dit verhaal voor de kerst van afgelopen jaar al op mijn deurmat viel was er een ding duidelijk: ik plande meteen een complete dag vrij om het te gaan lezen. Ik kon niet wachten om erachter te komen hoe het verder ging met Kel, Conor en Lin. En wat een vervolg heeft Clare neergezet op hun verhalen in ‘The Ragpicker King’! Een verhaal dat je niet in de koude kleren gaat zitten, op het puntje van je stoel houdt van de spanning en je laat zien hoe geweldig het schrijfwerk van Clare is!
In ‘The Ragpicker King’ gaan we voor een tweede keer op pad met Kel, Conor en Lin. Maar voordat we dat doen krijgen we eerst een prikkelend proloog voorgeschoteld dat ons meteen op scherp zet. We lezen over een mysterieuze man, een erfgenaam die een flink thee en koffie imperium erft en niet bepaald zachtaardig is. Voordat we het fijne over hem te weten komen, schakelen we over naar Kel en Conor, die bezig zijn om hun zwaardtechnieken meer onder controle te krijgen. We zien hun broederschap meteen weer terugkomen op de pagina’s en zitten vanaf het eerste moment dat ook meteen weer in het verhaal waar we zo van zijn gaan houden. Een verhaal dat in vergelijking met het eerste deel nog spannender, intenser en pakkender is! Clare presenteert ons de bekende personages waar we in het eerste deel zo van zijn gaan houden. De krachtige en stoere Lin, de ietwat arrogante Conor en de heldhaftige Kel. Personages die we vanuit de hij/zij-vorm volgen, waardoor we als een vogel boven hun verhaallijn hangen. Clare wisselt als een ware schakelkoningin organisch tussen hun perspectieven, wat ons een goed beeld geeft van de drie. We worden meegenomen in hun gedachtes en emoties en vooral bij dat laatste zien we dat Clare een nieuw weg ingaat. We zien de drie hoofdpersonages op een aantal kwetsbare momenten, die door de schrijfster met verve worden uiteengezet. Dit zorgt ervoor dat de band tussen personages en lezer alleen maar sterker wordt en dat je meer en meer wilt lezen! Ook brengt de schrijfster ons een paar nieuwe personages die ons een geheel nieuw beeld geven van Castellane en de bewoners. Personages waar we in het begin een beetje aan moeten wennen en die nog ietwat op de oppervlakte blijven. Maar gaandeweg wordt hun rol groter en worden ze net zo interessant.
‘Een verhaal zoals alleen de koningin van de fantasy hem neer kan zetten!’
Dat Clare een steengoede schrijfster is, wisten we al. Maar jeetje wat zet ze een sterk staaltje worldbuilding neer in ‘The Ragpicker King’. We zitten inmiddels meer in de wereld van de hoofdpersonages en kennen een aantal plaatsen (al is het in het begin nog wel een beetje zoeken als je het eerste deel al een tijdje geleden hebt gelezen, vanwege de complexe wereld die Clare ons presenteert) en duiken nu nog dieper de omgeving in. Hierbij gaan we naar de donkerste krochten en maken we kennis met de criminele ondergrond van Castellane, waar we dicht bij in de buurt worden gebracht. Een spannende wereld die door Clare met details wordt beschreven en inzichtelijk gemaakt wordt. De schrijfster brengt ons een verhaal dat drijft op politieke spelletjes, intriges, mysteries en gevaarlijke situaties, die je op het puntje van je stoel houden. Een complex schouwspel dat in de handen van Clare wordt veranderd in een wereld waar je maar geen genoeg van kunt krijgen. Een vleugje romantiek en de bekende humor van de schrijfster maken het voor mij helemaal af.
Ik kan niet teveel ingaan op de details van het verhaal anders dan spoil ik waarschijnlijk teveel, maar jeetje wat heeft Clare weer een prachtig werk neergezet met ‘The Ragpicker King’. Een waardige opvolger van het eerste deel door de spanning die voelbaar is op de pagina’s, de zoektocht, de groei van de personages, de interessante nieuwe mensen in het verhaal en de prachtige worldbuilding van Clare. Ze zet een verhaal neer dat je moet ervaren, beleven en voor je ogen moet zien ontstaan. Een verhaal zoals alleen de koningin van de fantasy hem neer kan zetten!