‘Denk jij ook weleens aan mij?’, Jill Mansell

De Queen van de Feelgood, de vrouw die het genre wat mij betreft eigenhandig op de kaart heeft gezet is terug! Jill Mansell pende het ene boek naar het andere vol met zoete feelgoodverhalen met een realistisch randje en brengt ons deze lente ‘Denk jij ook weleens aan mij?‘ Een pareltje dat door uitgeverij L.S. Amsterdam in een net zo mooi jasje is gestoken met prachtige sprayed edges met bloemen!

‘Nick is de meest intrigerende man die Nella in lange tijd heeft ontmoet, maar ze wonen te ver uit elkaar. Dan verliest Nella haar baan. Ze krijgt een perfecte baan aangeboden bij een vakantieresort in de Cotswolds. Het addertje onder het gras is dat Nick dan haar baas zou zijn. De enige man op wie ze dan niet verliefd kan worden!
Terwijl Nella worstelt met haar gevoelens, arriveert Hollywoodster Lizzie in het resort. Ze heeft mannen afgezworen, zegt ze, of een nieuwe flirt nodig met Nick? Of misschien met de zwijgzame Matthew, die geen fan van de ster lijkt te zijn. Tot de onthulling van een geheim alles doet kantelen…’
(Uitgegeven door L.S. Amsterdam, vertaald door Marja Borg).

Wanneer een boek wordt voorzien van sprayed edges is er maar een ding dat mijn boekenliefhebbende hart denkt: ik hoop dat het verhaal net zo mooi gaat zijn. En ik kan je zeggen, dat is bij het nieuwe boek van Jill Mansell zeker het geval! De schrijfster die ons al jaren het ene naar het andere geweldige, bruisende verhaal brengt, verrast ons dit voorjaar met een heerlijk romantisch verhaal waarin we weer kennismaken met een vol scala aan leuke personages.

In ‘Denk jij ook weleens aan mij?’ maken we kennis met de vriendelijke Nella. Al jaren is ze op zoek naar de perfecte man, maar de ware Jacob heeft ze nog niet gevonden. Om mannen in te schatten op potentieel datingsmateriaal houdt ze een score in haar hoofd bij. Sommige mannen krijgen een negen, want een tien zullen ze nooit krijgen, niemand is een tien voor Nella. Al komt een man misschien wel heel dicht in de buurt! Mansell brengt ons met Nella een heerlijke personage om te volgen, iemand die fijn recht voor zijn raap in, zowel in de dialogen als in haar gedachtes waar we mooi in mee worden genomen. De schrijfster heeft dit verhaal opgetekend in haar bekende alwetende vorm, waardoor we als een vogel boven het verhaal worden gehangen. Hierdoor maken we niet alleen met Nella goed kennis en volgen we haar ietwat chaotische leven, maar ook met een aantal andere personages. Hierbij vond ik vooral Lizzie een geweldig personage om te volgen. Ze krijgt veel ruimte in ‘Denk jij ook wel eens aan mij?’, soms meer dan Nella. Mansell schakelt gemakkelijk tussen de verhalenlijnen over de twee en brengt ons met Lizzie een over de top personage. Iemand die op het punt staat om een burn out te krijgen, maar haar leven groots blijft leven. Een fijne afwisseling met Nella die het compleet tegenovergestelde is, waardoor we echt twee losse verhaallijnen krijgen die mooi met elkaar verweven worden.

‘Warm, romantisch en heerlijk geschreven!’

Mansell is de koningin van het brengen van mooie volle verhalen, waarbij je het idee hebt dat je in een nieuw dorp stapt en daar onderdeel wordt van de samenleving. Iets dat ze voor elkaar krijgt door prachtige bloemrijke omschrijvingen van objecten, situaties en omgevingen (hallo bloemen die eruit zien als een zonsopkomst, dat wil toch iedereen!). Het verhaal voelt hierdoor huiselijk, alsof je naar je favoriete serie aan het kijken bent. Een gegeven dat we vaker terugzien in de boeken van Mansell en waar we zo van zijn gaan houden. Het is de liefde in het verhaal die het voor mij compleet maakt. Niet alleen de romantische liefde, maar ook de vriendschappen die ontstaan waarbij de personages zo’n hechte banden aangaan dat ze bijna familie van elkaar worden. Mansell beschrijft deze met veel gevoel voor emotie, waardoor je de warmte van de pagina’s voelt spatten. En dan hebben we natuurlijk ook nog de romantische liefde. Mansell is niet van de ‘open deur’ liefde, waarbij handelingen expliciet worden beschreven en het werkt voor haar verhalen. Meezwijmelen zal dan ook zeker een understatement zijn, Mansell toont ons liefde in de meest pure vorm!

Ik ben meer dan onder de indruk van ‘Denk jij ook weleens aan mij?’! Wat een geweldige roman heeft Mansell neergezet, vol fijne personages waar je meteen een band mee vormt doordat ze zo vriendelijk en open zijn, vol bruisend schrijfwerk en wederom warm, huiselijk en romantisch!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.