In Duitsland zijn romanlezers compleet in de ban van haar boeken. Ze zijn spannend, romantisch en zijn verslavend goed geschreven waardoor je ze niet meer los kunt laten. Schrijfster Kristina Moninger brengt nu ook het eerste deel van haar ‘Red Summer’ serie uit in Nederland. Maak kennis met de spannende roman die jij deze zomer mee wilt nemen in je strandtas: ‘The first to fall‘. Leuk detail: door de uitgeverij is dit boek uitgegeven in een speciale editie met prachtig bedrukt boekblok.
‘Jakobs dromen worden verwoest, wanneer een tragisch incident tijdens een bergtocht met vrienden hem tot een verdachte maakt. Hij mag het land niet verlaten. Ondertussen moet hij het Alpen-chalet van zijn moeder van de ondergang zien te redden. Vastberaden stort hij zich op deze taak, maar het verleden blijft hem achtervolgen.
Dan verschijnt Aurora in haar busje, op zoek naar antwoorden over de dood van haar zus. Zonder te vermoeden welk schokkend geheim er tussen hen schuilt, voelen ze zich onweerstaanbaar tot elkaar aangetrokken. Maar Jakob onderdrukt zijn gevoelens, overtuigd dat hij haar liefde niet verdient na wat hij heeft gedaan…’ (Uitgegeven door L.S. Amsterdam, vertaald door Liet Kombrink).
Een boek met spanning, romantiek en een pakkende verhaallijn? Yes please! Kristina Moninger is al een tijdje een ware booktok hit met haar boeken en ik kan je zeggen: ik begrijp wel waarom. Want jeetje wat heeft ze met ‘The first to fall’ een intens verhaal neergezet dat je echt niet meer los kunt laten tot de laatste pagina. En ook daarna zal het je nog een paar dagen bezighouden!
In ‘The first to fall’ maken we kennis met Jakob en Aurora. Jakob heeft maar een doel in het leven en dat is om de olympische spelen te halen als klimmer. Iets waar hij zijn hele leven al voor traint en veel voor aan de kant zet. Hoewel zijn familie liever ziet dat hij hen komt helpen bij de chalet om voor hun gasten te zorgen, zet hij zijn dromen voorop. Alleen neemt zijn leven een verschrikkelijke wending wanneer hij gaat klimmen met vrienden en er een gebeurtenis plaatsvindt waar niemand het fijne van mag weten. Aurora is een echte avonturier die het liefst zo veel mogelijk van de wereld wil zien. Wanneer haar zusje overlijdt besluit ze op onderzoek uit te gaan naar de laatste momenten van haar leven. Tijdens het vinden van antwoorden op de vragen die ze heeft, ontmoet ze Jakob. De twee voelen zich tot elkaar aangetrokken, maar of dat zo slim is? Moninger brengt ons met Aurora en Jakob twee compleet verschillende personages die mooi op elkaar aansluiten. Waar Jakob de wereld redelijk op afstand houdt en mysterieus blijft, is Aurora een compleet open boek waar je snel een band mee vormt. De twee samen zijn een gouden duo op de pagina’s waar de chemie meteen vanaf springt. Moninger beschrijft het verhaal vanuit hen beide in de ik-vorm, waardoor we echt met ze op pad gaan. Daarnaast geeft ze ons ook een kleurrijk pallet aan bijpersonages, die we door de ogen van beide goed leren kennen. Deze personages zorgen voor de nodige spanning in het verhaal die het meerdere keren op scherp zetten.
‘Dit verhaal is zo goed!’
Moninger brengt ons dit verhaal met een vlotte pen, waardoor we snel door de situaties heen gaan. Maar ze weet ook vertraging in te zetten op de momenten dat het nodig is, om gevoelens meer onder woorden te brengen of prachtige situatie-omschrijvingen te geven. De schrijfster heeft het verhaal opgedeeld in tijdszones die bij ieder hoofdstuk worden aangeduid. Momenten voor de gebeurtenis en na de gebeurtenis, die ze organisch met elkaar afwisselt en daarmee zorgt voor een flinke dosis spanning in het verhaal. Je wilt erachter komen wat er is gebeurd, wie de oorzaak was en hoe het verhaal tot een einde gaat komen. Dat einde is episch en daar wordt goed naar toegewerkt. Het verhaal is spannend, maar Moninger heeft ook zeker een mooie dosis humor (vooral sarcastische humor door de uitspraken van Aurora) en een flinke lading romantiek in het verhaal verwerkt. De liefde tussen Aurora en Jakob is een echte slow burn die tot in de perfectie is uitgewerkt en door verschillende plotwendingen flink onder druk wordt gezet. Daarbij heeft ze ook wat expliciete scenes in het verhaal verwerkt die het ondersteunen, maar niet teveel de overhand nemen.
‘The first to fall’ is een prachtig, spannend, romantisch en ontroerend verhaal van de hand van Moninger. Ik ben onder de indruk van haar verhaalopbouw, de perspectieven die ze kiest zowel bij de personages als de tijdszones die ze opvoert. Een verhaal dat smaakt naar meer!